Damko - posadzki żywiczne, dekoracyjne, epoksydowe, poliuretanowe | slider-1Damko - posadzki żywiczne, dekoracyjne, epoksydowe, poliuretanowe | slider-2Damko - posadzki żywiczne, dekoracyjne, epoksydowe, poliuretanowe | slider-3Damko - posadzki żywiczne, dekoracyjne, epoksydowe, poliuretanowe | slider-1Damko - posadzki żywiczne, dekoracyjne, epoksydowe, poliuretanowe | slider-1

Beton dekoracyjny – nowa forma zdobienia

Coraz łatwiejszy dostęp do materiałów dekoracyjnych sprawia, że coraz odważniej podchodzi się do kwestii wykańczania mieszkań. Czasy, gdzie głównym elementem dekoracyjnym była boazeria na szczęście należą już do przeszłości. Na szczęście istnieją alternatywy, a jedną z nich jest beton dekoracyjny.

 

beton dekoracyjny - posadzka z mikrocementu

Choć drewno cały czas stanowi jeden z elementów, który często wykorzystuje się jako ozdobę, to stanowi on jedynie dodatek do nowoczesnych wnętrz. Obecnie panujące trendy w designie zauważalnie pokazują, że świat zakochał się w industrializmie. Dlaczego tak się stało? Istniej kilka hipotez, ale jedna z nich wydaje się bardziej prawdopodobna niż inne. I nie ma to nic wspólnego ze stele rozwijającymi się gałęziami przemysłu.

Beton dekoracyjny – skąd bierze się jego popularność?

  

Chodzi o to, że przepych, który tak dumnie i chętnie eksponowany był w mieszkaniach czy restauracjach, stał się zwyczajnie… nudny. Logiczną alternatywą stał się więc spokój, porządek oraz przestrzeń, którą można uzyskać za pomocą kilku prostych tricków. Jednym z nich będzie wykorzystanie czegoś, co w pierwszej chwili wydawać się może elementem, którego nie sposób postrzegać w innej formie.

 

Mowa oczywiście o betonie lub też inaczej posadzkach dekoracyjnych, które stanowią coś więcej, niż tylko element konstrukcyjny. Czym tak naprawdę są więc posadzki i dlaczego zyskały w ostatnich latach na popularności? Najpierw warto przyjrzeć się drugiemu aspektowi, czyli stale rosnącemu zainteresowaniu materiałem. Betonowe posadzki stanowią trzon mieszkań i domów, który codziennie jest używany. Chodzimy po nich i non stop sprawiamy, że poddawane są one przeróżnym naciskom. To wyjątkowo wytrzymały oraz ponad czasowy produkt, którego przez wiele lat zwyczajnie nie doceniano.

 

Industrialne zacięcie

 

Dopiero w ostatnich latach zaczęto spoglądać na posadzki betonowe pod innym kątem. Gdy industrializm zaczął zdobywać coraz większą popularność wśród światowej klasy designerów i projektantów wnętrz, stała się jedyna rzecz, która na dobre już odwróciła role. Otóż dobrze zauważono, że beton ma charakterystyczną fakturę oraz kolor. To sprawia, że nabiera wyjątkowego surowego stylu, którego nie sposób podrobić.

 

Betonowe dekoracje - kolory designu

 

I to właśnie ta charakterystyczna cecha produktu sprawia, że beton przekształcił się w coś, co nazywa się posadzką dekoracyjną. To nie tyle wariacja na temat materiału stricte architektonicznego, ale przede wszystkim wyjątkowa możliwość upiększania pomieszczeń. Interesujące jest to, że wśród posadzek dekoracyjnych znaleźć można wiele typów, które zależnie od wykonania, służyć mogą zupełnie innym celom.

 

Posadzka  betonowa plus zywica epoksydowa metaliczna

 

I tak, posadzki dekoracyjne znajdują swoje zastosowanie nie tylko na podłogach mieszkań, ale także w innych pomieszczeniach. Można wykorzystać je łazienkach i co ciekawe, nie tylko na podłogach. Obecnie produkowane posadzki dekoracyjne, a raczej technologia ich wytwarzania, pozwala na tworzenie materiałów, które nadają się do nakładania chociażby na ściany. Zamontowane w łazience nadadzą jej wyjątkowego charakteru i sprawią, że pomieszczenie pozornie bez większego znaczenia, stanie się miejscem, które będzie chciało się pokazać znajomym.

 

Beton na podłogę lub ścianę 

 

Beton dekoracyjny od dłuższego czasu znajduje także zastosowanie w nowoczesnych i chcących cieszyć się powodzeniem restauracjach. Duże, niemal loftowe przestrzenie idealnie komponują się z szarym odcieniem materiału. Ciekawe jest natomiast to, że można spotkać na rynku posadzki betonowe, których barwa zostanie dostosowana do potrzeb zamawiającego. Dobrze wybrany odcień nada pomieszczeniu stylu, którego nie da się oddać za pomocą zwykłej farby położonej na ścianę.

 

posadzka dekoracyjna betonowa

 

Odpowiednie wykorzystanie betonu dekoracyjnego potrafi przemienić zwykłą przestrzeń w miejsce, które stanie się perfekcyjnym przykładem nowoczesnego designu.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, którą znajdziecie Państwo pod linkiem beton dekoracyjny.

Dane kontaktowe

Damko Damian Kozłowski

Ul. Opoczyńska 3 m.18

02-522 Warszawa

kontakt telefoniczny:

730-190-130

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

właściciel: Damian Kozłowski