Damko - posadzki żywiczne, dekoracyjne, epoksydowe, poliuretanowe | slider-1Damko - posadzki żywiczne, dekoracyjne, epoksydowe, poliuretanowe | slider-2Damko - posadzki żywiczne, dekoracyjne, epoksydowe, poliuretanowe | slider-3Damko - posadzki żywiczne, dekoracyjne, epoksydowe, poliuretanowe | slider-1Damko - posadzki żywiczne, dekoracyjne, epoksydowe, poliuretanowe | slider-1

Betonowa posadzka dekoracyjna - industrialny styl domu

 

Czy posadzka betonowa może być elementem dekoracyjnym? Takie pytanie zadaje sobie dużo osób, ale ciężko na nie jednoznacznie odpowiedzieć. W końcu posadzki kojarzą się z czymś, co jest tylko elementem konstrukcyjnym. Okazuje się, że to duży błąd.

 

Mody oraz design – te rzeczy zmieniają się co jakiś czas. Często są unowocześniane, a tym samym niepotrzebnie udziwniane. Nie powinno to nikogo dziwić. Każdy potrzebuje od czasu do czasu pewnych zmian. I nie chodzi tutaj tylko o ubrania. Dotyczy to także mieszkań oraz domów, ale przygotowując się do remontu lub odnowienia powierzchni warto pamiętać o jednej, podstawowej rzeczy – prostota jest podstawą.

 

Może się wydawać, że proste rozwiązania są… nieciekawe. Jednak to na nich oparty jest cały nowoczesny design oraz architektura wnętrz. Czyste, niepodzielone, a tym samym przestronne pomieszczenia, dają poczucie swobody i sprawiają, że rośnie poczucie przestrzeni. I to nawet w sytuacji, gdzie mamy do czynienia z niewielkim metrażem. Czy to oznacza, że mamy wyrzucić z domu wszystkie meble i siedzieć na podłodze? Absolutnie nie, ale warto się zastanowić nad tym, jakiej technologii i materiałów użyć by osiągnąć satysfakcjonujący nas końcowy efekt.

 

Betonowa posadzka dekoracyjna | DAMKO | Warszawa

 

Czy betonowa posadzka dekoracyjna może być stosowana w domu ?

 

Betonowa posadzka dekoracyjna zapewne nie jest pierwszą odpowiedzią jaka przychodzi do głowy. Tymczasem to właśnie ona może sprawić, że pozornie nieciekawa przestrzeń zyska na głębi. Odpowiednio dobrana sprawi, że podłoga zamieni się w element ozdobny, a nie tylko miejsce na którym stawia się kanapę. Ogromną zaletą betonowych posadzek dekoracyjnych, oprócz walorów estetycznych, jest bezspoinowa technika wykonania, która pozwala uzyskać dużą gładką powierzchnię bez widocznych łączeń, a to wpływa na wizualny odbiór przestrzeni - optycznie pomieszczenie wydaje się większe. Na pierwszy rzut oka, posadzka wydaje się prosta w wykonaniu, nie dajcie się jednak zwieść, technologia wykonania posadzki, jest skomplikowana i wymaga nie tylko profesjonalnej wiedzy na ich temat, ale także specjalnych narzędzi. Bardzo ważne są tutaj odpowiednie proporcje, warunki atmosferyczne, temperatura i przerwy technologiczne. 

 

posadzka dekoracyjna cienkowarstwowa | DAMKO | Wrszawa

 

 

Jaką grubość posadzki wybrać ?

 

Między grubością dekoracyjnej posadzki betonowej, a możliwościami jej obciążenia występuje oczywista zależność. Im grubsza będzie posadzka, tym większe naciski będzie w stanie wytrzymać. Zabierając się do wylewania jej na powierzchni warto więc udać się po pomoc do specjalisty. Ten odpowiednio doradzi co do tego, jakiej powinna być grubości oraz z czego powinna być wykonana. Odpowiednio przygotowana posadzka pod względem wysokości jak i odporności będzie stanowić idealne rozwiązanie pod następne warstwy dekoracyjne tj. posadzki rozlewne, cienkowarstwowe, szpachlowe czy nawet żywiczne. Dobór kolorystyczny jest już wtedy tylko kwestią gustu.

 

posadzka dekoracyjna betonowa cienkowarstwowa | DAMKO | WarszawaBetonowe posadzki dekoracyjne cienkowarstwowe

o grubości od 2 do 4mm mogą przypominać zacierany beton, czyli wyglądem nawiązywać do charakterystycznego, skandynawskiego stylu. Bez problemu można dobierać ich kolor pod osobiste preferencje, a także co ciekawe, wplatać w posadzkę betonową elementy czysto dekoracyjne – linie, wzory itp. W ten sposób powstają wyjątkowe kompozycje, które nadają powierzchniom indywidulany styl. Chcąc wyróżnić się i stworzyć podłogę jedyną w swoim rodzaju warto więc rozważyć posadzkę betonową, która ma w sobie więcej magii niż ktokolwiek mógłby się spodziewać.

 

 

 

Dane kontaktowe

Damko Damian Kozłowski

Ul. Opoczyńska 3 m.18

02-522 Warszawa

kontakt telefoniczny:

730-190-130

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

właściciel: Damian Kozłowski